Δευτέρα 11 Μαΐου 2015

Με το μάτι στην κορυφή.

Ελσίνκι και Βάασα «μονομαχούν» στην έδρα της πρώτης στο πλαίσιο της Veikkausliiga.

Στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα φιγουράρει η Ελσίνκι μετά την ήττα με 1-0 από την Κουόπιο την προηγούμενη αγωνιστική, με τους γηπεδούχους να προσφέρονται στο 1.22 στις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες για να πάρουν το τρίποντο απόψε και να επιστρέψουν στην κορυφή.
Αυτή ήταν η πρώτη ήττα στα επτά πιο πρόσφατα παιχνίδια τους, με το ενδεχόμενο να είναι μπροστά και στα δύο ημίχρονα σήμερα να προσφέρεται σε απόδοση 1.61.
Σε τρεις αναμετρήσεις μπροστά στο κοινό τους έχουν να επιδείξουν δύο νίκες και μία ισοπαλία, με το ενδεχόμενο να είναι ισόπαλο το ημίχρονο απόψε να προσφέρεται σε απόδοση 2.60.

Ανάγκη από βαθμούς έχει από την άλλη η Βάασα, η οποία προέρχεται από έξι διαδοχικές ήττες.
Τελευταία ήταν αυτή από την Ιλβ με 3-2, σκορ που προσφέρεται στο 126.00 για να εμφανιστεί υπέρ της σήμερα.
Θα καταφέρουν οι φιλοξενούμενοι να κάνουν την έκπληξη και να «αποδράσουν» με το τρίποντο απόψε από το γήπεδο, ενδεχόμενο που προσφέρεται σε απόδοση 13.00;